Ceza Hukuku

Ceza Hukuku, toplum düzeninin sağlanabilmesi adına birçok konunun incelendiği bir alandır. Kişi hak ve özgürlüklerinin korunması, iftira ya da yanlış anlaşılmalar gibi haksızlıklar veya apaçık ortadaki mağduriyetlerin giderilmesi ile kamu düzen ve güvenliğinin sağlanması, hukuk devletinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi gibi amaçlara hizmet eder.

Ancak bir ceza soruşturması ya da kovuşturması aşamasında olmamanız gereken bir konumda bulunuyor olabilirsiniz. Gerek emniyette, gerekse mahkemelerde en iyi savunmayı hakediyorsunuz. Özgürlüğünüzden daha değerli ne olabilir? Etkili bir savunma her şeydir. Lehinize tüm delillerin titizlikle toplanması ve mahkemeye yazılı şekilde bir avukat vasıtasıyla sunulması çok önemlidir.

Mağdur iseniz mağduriyetinizi dile getirmek zor olabilir. Suç duyurusu nasıl yapılacak? Karşı taraf ile yüz yüze gelmek zorunda kalacak mısınız? Hele ki başınıza gelen olayda lehinize delil olmadığını düşünüyorsanız, kendinizi ifade etmek konusunda sıkıntı yaşamaktan, sırf bu nedenle bile gerçeğin ortaya çıkamayacağından korkuyor olabilirsiniz. Korkmayın. Fark etmediğiniz bir nokta muhakkak vardır. Sanık ya da mağdur, adalet yerini bulana kadar yanınızdayız.